Jak sprawdzić uszczelkę głowicy

Autor: Lewis Jackson
Data Utworzenia: 10 Móc 2021
Data Aktualizacji: 1 Lipiec 2024
Anonim
Uszczelka pod głowicą objawy - Fakty Mity Diagnoza
Wideo: Uszczelka pod głowicą objawy - Fakty Mity Diagnoza

Zawartość

Uszczelka głowicy jest cienkim arkuszem stosunkowo składanego materiału, który znajduje się między głowicą cylindra a silnikiem spalinowym. Ze względu na położenie w silniku uszczelka ta musi stanowić część wszystkich cylindrów, jednocześnie uszczelniając przepływ oleju silnikowego i płynu chłodzącego. Uszczelki są często wykonane ze stali lub kompozytów z włókien mineralnych i polimerów. Mogą również występować w ich trwałym materiale i mogą wiedzieć, jak rozpoznać objawy.


Krok 1

Analizuj osiągi pojazdów w czasie. Nieszczelna uszczelka głowicy może spowodować wyciek płynu chłodzącego do cylindra silnika, co z kolei może powodować zanieczyszczenie świecy zapłonowej i słabe działanie silnika. Uszkodzona uszczelka głowicy może również prowadzić do niskiego sprężania w jednym z cylindrów, co może powodować nierównomierną pracę silnika. Jeśli pojazd pracuje cieplej niż zwykle, pracuje nierówno, może to być objawem nieszczelności uszczelki głowicy.

Krok 2

Wyjmij świece zapłonowe osobno i sprawdź, czy nie są zanieczyszczone. Jeśli wszystkie świece zapłonowe są pełne, jest to prawdopodobnie wynikiem złego dostrojenia silnika; Jednak może to być jeden z powodów.

Krok 3

Otwórz maskę i znajdź połączenie między blokiem silnika a głowicą cylindrów. W nowszych modelach samochodów może być konieczne usunięcie silnika. Sprawdź złącze pod kątem wycieków oleju silnikowego lub płynu chłodzącego, z których oba oznaczają nieszczelną uszczelkę głowicy. Uruchom silnik i sprawdź, czy uszczelka nie wydostaje się z silnika. Należy pamiętać, że niewielkie wycieki przy uszczelce mogą być również wynikiem niewłaściwego dokręcenia głowicy silnika.


Krok 4

Zaparkować pojazd i poczekać, aż silnik ostygnie. Otwórz maskę, zdejmij korek chłodnicy i sprawdź wnętrze płynu chłodzącego. Chłodziwo powinno mieć zielony kolor i mieć czysty wygląd. Jeśli płyn chłodzący jest brązowawy lub jeśli na powierzchni unosi się tłusta szumowina lub piana, jest to znak, że olej przecieka przez uszczelkę głowicy i miesza się z płynem chłodzącym. Po zdjęciu korka chłodnicy uruchom silnik i pozwól mu się rozgrzać, aż termostat otworzy się i płyn chłodzący zacznie krążyć przez chłodnicę. Zbadaj krążący płyn chłodzący pod kątem pęcherzyków spalin. Jeśli zobaczysz mieszane bąbelki w płynie chłodzącym, poproś asystenta o kilkukrotne zwiększenie obrotów silnika i sprawdź, czy pęcherzyki się zwiększają. Pęcherzyki te są oznaką, że gazy spalinowe wyciekają przez uszczelkę głowicy i mieszają się z czynnikiem chłodzącym.

Krok 5

Wyłącz silnik, otwórz maskę i wyjmij prętowy wskaźnik poziomu oleju. Sprawdź olej na końcu bagnetu, aby sprawdzić, czy nie ma jasnej piany lub piany. Piana ta, jeśli jest obecna, jest wynikiem chłodzenia płynu, wyciekającego przez uszczelkę głowicy i mieszającego się z olejem.


Sprawdź rurę wydechową pojazdu podczas pracy silnika i poszukaj oznak dymu. Nie należy mylić normalnej pary wodnej widocznej w spalinach podczas rozgrzewania silnika. Niebieskawy dym, któremu towarzyszy oleisty zapach, wskazuje, że olej silnikowy wycieka do cylindrów silnika. Może to być spowodowane wyciekiem lub ewentualnie wyciekiem związanym z gniazdami zaworów lub innymi wewnętrznymi częściami silnika. Białawy dym powstaje w wyniku wycieku płynu chłodzącego do cylindrów i prawie na pewno jest spowodowany nieszczelną uszczelką głowicy.

Przedmioty, których będziesz potrzebować

  • Gniazdo świecy zapłonowej
  • Klucze

Cadillac Cadillac edan DeVille jet wykonany z aluminium i ma wbudowaną chłodnicę krzyni biegów. Zanieczyzczenia drogowe lub wiek mogą uzkodzić chłodnicę, wymagając jej uunięcia. Kilka narzędzi i...

Jeśli chodzi o uzykanie mocy na nawierzchnię, 10-śrubowy GM z 8,5-calowym tylnym końcem z poitraction jet bohaterem. Podobnie jak uperman w ubraniach ulicznych, może być trudno zidentyfikować tę mocn...

Interesujący Dzisiaj.