Jak działa oś samochodowa?

Autor: Laura McKinney
Data Utworzenia: 3 Kwiecień 2021
Data Aktualizacji: 1 Lipiec 2024
Anonim
How a Differential works ?
Wideo: How a Differential works ?

Zawartość


Co to jest oś samochodowa?

Oś samochodowa jest jednym z dwóch kół oddzielonych prętem lub innym urządzeniem stabilizującym zaprojektowanym w celu utrzymania odległości między dwoma kołami. Musi on wytrzymać ciężar całego pojazdu, a także każdego ładunku i pasażerów. Musi także być niezwykle solidny w swojej konstrukcji, a jednocześnie mieć stosunkowo prostą budowę. Istnieją dwa podstawowe typy osi samochodowych: napęd osi i oś martwa.

Jak prowadzić oś działa

Położenie osi napędowej zależy od tego, czy samochód ma napęd przedni, czy tylny. Jest nieco bardziej skomplikowany niż martwa oś, ponieważ występuje w dwóch połówkach, z połączonym wielopunktowo przegubem. Uszczelnienie to nazywa się przegubem o stałej prędkości lub CV. Łączy się z wałem napędowym, prętem, który rozciąga się od przekładni samochodowej, która jest połączona z silnikiem samochodu. Gdy wał napędowy obraca się, ruch jest przenoszony na napęd za pośrednictwem załączonego CV. Powoduje to obrót kół połączonych z końcami osi. Podczas gdy pojazdy z napędem na 4 koła mają dwie osie napędowe, wszystkie samochody muszą mieć co najmniej jedną oś napędową do działania.


Jak działa Dead Axle

Oś martwa to oś, która nie jest podłączona do silnika, co oznacza, że ​​nie obraca się pod własną mocą. Koła obracają się tylko podczas ruchu pojazdu, spowodowanego przez oś napędową. Osie martwe istnieją przede wszystkim do przenoszenia obciążeń. Pomagają rozłożyć ciężar pojazdu, dlatego wiele dużych ciężarówek ma wiele osi martwych.

Jazda na drodze do pełnego czau i dbałość o wykonywaną pracę. Jazda w pobliżu ciężarówek jet jednym z wyzwań, przed którymi toją kierowcy. Kierowcy powinni również pamiętać, że ich dzia...

Utwardzony wypełniacz do ciała może zawierać niewielkie niedokonałości, w tym cienkie pęknięcia, pęcherzyki powietrza i wgniecenia. Wypełnianie drobnych niedokonałości bez nakładania kolejnej wartwy w...

Artykuły Dla Ciebie